Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Životný štýl

V létě v zimě – dovolená v Alpách

Celé alpské pohoří se rozkládá na území 7 států a jeho rozloha činí 180 000 km2. Ihned si je oblíbíte jako báječné místo pro dovolenou nebo náročné sportovní aktivity. Alpy jsou letním rájem ctitelů panenské přírody a horských výšlapů, které se v zimě mění v ideální prostředí pro lyžování či snowboarding.

 

Alpská lyžařská střediska jsou velmi rozsáhlá a rozmanitá. Na své si přijdou milovníci dlouhých upravených sjezdovek i extrémní lyžaři a snowboardisté. Chvíle strávené na svazích příjemně doplní kvalitní, fungující servis a moderní prostředí.

 

Na začátečníky i pokročilé běžkaře čekají projeté trasy s různou obtížností. Odměnou za jejich zdolání bývá nádherný výhled na přírodní panorama a malebné hory.

 

Romantici, kteří se vyhýbají lyžování, mohou využít připravené vycházkové trasy nebo si zajít na tzv. vandr na sněžných botách.

 

Rodinným zpestřením se bezesporu stane některá z návštěv sáňkařských drah. Ve dne, ale i v noci, můžete zažít vzrušující jízdu plnou nevšedních zážitků.

 

Po náročných aktivitách je ideální nabrat síly na pohodlné sluneční terase, v lázních či v relaxačním centru.

 

Letní dovolená v evropských velehorách příjemně překvapí i ty nejnáročnější. Může se stát zcela aktivním pobytem nebo naopak relaxační lázní.

 

Pěší a vysokohorská turistika má v Alpách dlouhou tradici a nabízí obrovskou škálu možností. Určitě zde naleznete tématicky zajímavé stezky i malebnou přírodu.

 

 

Plníte si rádi sny? Zahrajte si golf na hříštích špičkové kvality, obklopeni majestátními horami. Ano, i toto je dovolená v Alpách.

 

Tento příjemný zážitek ještě rozšiřte o „wellness“. Jedná se především o masáže, sauny, parní lázně, whirpooly, cvičení a další aktivity podobného typu.

 

Mezi nevšední zážitky jistě patří lyžování na ledovci. Je vhodné jak pro skalní fanoušky, tak pro rodinné dovolené. V Alpách už dávno neplatí, že s jarní oblevou lyžování končí. Ve výškách kolem 3000 m n. m. se dá lyžovat i v létě.

 

Alpy jsou protkány sítí perfektně značených cyklostezek s různou náročností. Vedou buď pohodlně podél řek a jezer nebo horským terénem, což je ideálním místem pro mountainbikery.

 

Příznivci adrenalinových sportů si v Alpách užijí. Na vlastní kůži si zde můžete vyzkoušet horolezectví, parašutismus, potápění, paintball, paragliding, sjíždění divoké řeky, skok padákem, surfing a mnoho dalších sportů.

 

Díky své poloze a rozmanitosti jsou Alpy stvořeny k celoročním dovoleným.