Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Životný štýl

Rybí zahrádka

Chceš-li být šťasten hodinu, tak se opij. Chceš-li být šťasten tři dny, tak se ožeň. Chceš-li být šťasten celý život, staň se rybářem. To kdysi řekl český spisovatel Ota Pavel. Rybaření je vášeň, které je velmi snadné podlehnout. Je to koníček bez hranic, porovnávání sil přírody a člověka i relaxace ničím nenahraditelná. Koníček, kterému se věnují převážně muži od chlapeckého až do seniorského věku.

V České republice je rybářů přes čtvrt milionu. Statistika, kolik je mezi nimi těch, již svůj život zasvětili pekařskému řemeslu, bohužel neexistuje. Ale věříme, že i mezi pekaři jsou takoví, kteří se těší, až se vypraví s pruty na břeh svého oblíbeného rybníka nebo řeky, kde si oddechnou od každodenního pracovního kolotoče.


Pro ně všechny máme zajímavou zprávu. Společnost Lesaffre Česko získala na celý rok 2015 povolení pro rybaření v ojedinělém V.I.P. revíru Rybí zahrádka, který vznikl pod patronátem Jakuba Vágnera, jednoho z nejznámějších sportovních rybářů světa. Revír se nachází v obci Zahrádka u Petrovic v okrese Příbram a je zarybněn trofejními rybami, jež budete v jiných revírech jen stěží hledat. Koncentrace trofejních ryb je tady opravdu největší z celé střední Evropy. Vytáhnout si více než dvoumetrového sumce, padesátikilogramového jesetera či dvacetikilogramového kapra je zážitkem, na který se nezapomíná.


Pokud si takovýto zážitek chcete dopřát i vy a jste naším zákazníkem, můžete se ve společnosti našich pekařů-technologů do Rybí zahrádky vydat. Ať už jste zkušený rybář, nebo jen máte touhu vyzkoušet si, co na tom rybaření vlastně je, neváhejte! Spojte se s technologem, který má vaši pekárnu na starosti, a domluvte si s ním termín. My zajistíme rezervaci a povolenku, krmení a nástrahy, popř. i zapůjčení rybářského vybavení a přítomnost rybářského průvodce.


Všude na světě je jistě mnoho krásných lokalit k rybaření. My jsme pro vás vybrali tu nejlepší v České republice. Pokud se tam s námi tedy rozhodnete vydat, nezbývá než popřát, ať je váš den na rybách korunován úspěchem!


Rybí zahrádka

  • V.I.P. rybářský revír – princip klubové vody; je zde omezeno množství členů, tím je zaručeno soukromí a klid.     
  • Obsádka složena z trofejních ryb (sumec, vzácný sumec albín, štika, kapr, candát, lín, visa velká, jeseter ruský, jeseter sibiřský).
  • Chytání ryb dle principu „chyť a pusť“.
  • Lov stylem muška, přívlač, položená, plavaná a feeder.
  • Revír je začleněn do unikátní kaskády rybníků; část rybníků je využita jako chovné rybníky, část je vyčleněna pro sportovní rybolov.
  • Vybudované zázemí (srub, mola, sociální zařízení), servis (rybářský průvodce, personál) a  možnost ubytování.

 

Vášnivým rybářem mezi našimi pekaři-technology je Luboš Halaška. Jak by také ne, když pochází z Jižních Čech. Dovolila jsem si tedy trochu ho na toto téma vyzpovídat.


Luboši, jak a kdy ses dostal k rybaření ty?
Na ryby mě vzal poprvé můj dobrý kamarád před třemi lety, půjčil mi prut a s první štikou, nebo spíš štičkou bylo jasné, že příště s ním půjdu znovu. Pak už to šlo rychle, první prut, povolenka…


Máš svůj oblíbený rybářský revír?
Asi je to Lužnice, mám to k ní blízko a ta řeka je opravdu krásná. A to jak v létě, kdy se v ní do půl pasu brodíme, tak i v zimě, když hledáme místo, kde není led, aby bylo kam nahodit.


A co vysněný revír? Kde by sis chtěl zalovit?
Švédská jezera, to musí být nádhera.


Rybářský lístek, předpokládám, máš. Bylo těžké ho získat?
Něco jsem věděl a zbytek mi poradil můj dlouholetý kamarád Google. (smích)


Jakého úlovku si nejvíc ceníš?
Já si cením každého úlovku. S každým záběrem, který přijde, člověk zažije trochu adrenalinu a napětí, jak bude velký „souboj“ pokračovat. Můj největší úlovek je sumec o 181 cm. To toho adrenalinu bylo až moc. (smích)


Tvoje nejoblíbenější ryba?
Štika, ta to celé odstartovala a stále je pro mě TOP.


Kolik času rybaření věnuješ?
Od 16. června, kdy končí hájení dravců, se dá říct, že každou sobotu nebo neděli. Ale hlavně podle nálady, u vody je to relax. Tak se snažím využít každou příležitost k té vodě vyrazit aspoň na hodinku.


A co máš vlastně na rybaření rád nejvíc?
Ten klídek, snažím se chodit na hodně odlehlá místa, kde nejezdí auta, nechodí lidi a vnímám jen tu přírodu. Z takového místa člověk odchází s dobrým pocitem, i když zrovna nic nechytí.


Děkuji ti za rozhovor a přeji nejen tobě, ale i ostatním rybářům z řad pekařů příjemně strávené chvíle u vody, třeba právě v Rybí zahrádce.

 

Autor: Marcela Janková
Foto: Zdravá ryba, s.r.o. a Lubomír Halaška