Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Životný štýl

Už jste zkusili hrát paintball?

V této hře, plné adrenalinu, napětí a dobrodružství není důležitá pouze fyzická kondice, ale také schopnost rychle a správně se rozhodovat. Paintball je hra, ve které záleží nejen na štěstí a schopnostech hráčů, ale i na týmové spolupráci. A hlavně – paintball je skvělá zábava!

Při paintballu je nejdůležitější rychlost, postřeh, taktika, spolupráce a dobrá muška. Samotná hra se dá různě modifi kovat a tak se nikdy nestává nudnou.

 

Existuje nespočet variant hry, ale většinou mají jedno společné. Vždy hrají dva týmy proti sobě. Cíle se mohou lišit. Jednou musíte získat vlajku soupeře, jindy bráníte vlastní, jindy musíte eliminovat všechny protihráče. Počet hráčů v týmu je libovolný a je omezený jen velikostí hrací plochy. Hrát mohou dvě dvojice proti sobě, ale proběhly i hry, do kterých se zapojilo více než 500 hráčů na každé straně. Hra má časový limit (obvykle 10 minut, záleží na velikosti hrací plochy a počtu hráčů), takže se nemusíte bát dlouhého čekání, když dostanete zásah hned na začátku.

 

Paintballové zbraně sice vzdáleně připomínají skutečné pušky a pistole, ale pracují na principu stlačeného vzduchu nebo oxidu uhličitého. Vystřelují želatinové kuličky naplněné barvou. Jejich mířený dostřel je 30 až 45 metrů a většina z nich pracuje na poloautomatickém principu (jedno stisknutí spouště = jeden výstřel). Úsťová rychlost kuliček je 80 – 90 metrů za vteřinu. Paintballové kuličky mají tenkou skořápku ze želatiny, která skrývá barevnou náplň. Ta je nejedovatá, neleptavá, vodou rozpustná a biologicky nezávadná. Snadno ji smyjete čistou vodou nebo mýdlem, a to jak z těla, tak z oblečení. Když kulička hráče zasáhne, rozbije se a označí ho jasnou barvou. Označený hráč je vyřazen ze hry. Velký důraz se při paintballu klade na bezpečnost. Všichni hráči i rozhodčí musí povinně nosit speciální paintballovou masku, která chrání obličej a oči. Hřiště pro paintball jsou různá, přírodní nebo uměle vytvořená. Některá hřiště mají pevná vlajková stanoviště. Na jiných se stanoviště, překážky a někdy dokonce i směr hry mění každé tři měsíce. Pokud hřiště postrádá vegetaci, provozovatelé využívají staré pneumatiky, dřevěné palety a překližku pro vytvoření pevností, bunkrů a jiných míst pro hráčovo schování. Na dobře postaveném hřišti budete po celý den objevovat nové možnosti pro hru, aniž by se stala jednotvárnou.

 

Pravidla paintballu a spoustu dalších informací najdete na internetu – třeba na www.paintball.cz