Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Životný štýl

Mobilní kancelář

Rozvoj chytrých telefonů nás posunuje od telefonování k používání celé řady funkcí a aplikací, které nám umožňují vzít si část naší kanceláře s sebou na cesty. Výhodou operačního systému Android je to, že většina těchto aplikací je zdarma.

Dnes si představíme základní aplikace chytrých telefonů, které využijte při práci v terénu.

 

Email & kalendář

 

Základní aplikací na každém chytrém telefonu je emailový klient, můžete přijímat, číst, psát, přeposílat emaily kdekoliv. A to ne pouze z jednoho emailového účtu, ale hned z několika najednou. Používáte-li Microsoft Exchange, tak spolu s emaily lze synchronizovat i kalendář a kontakty. V mobilu tak máte přehled schůzek a plán dne. Samozřejmě můžete do mobilu i schůzku zapsat a ta se později objeví ve vašem kalendáři v MS Outlook. Synchronizace kontaktů s MS Outlook má hned několik výhod, kontakty můžete přidávat, doplňovat, mazat a sdílet v počítači. Kontakty jsou uložené na serveru Microsoft Exchange, což znamená, že pokud ztratíte nebo vám ukradnou mobil, tak o své kontakty nepřijdete, ale pouze propojíte váš nový mobil s vaším účtem na serveru Microsoft Exchange. Pokud nepoužíváte emailovou službu, která by vám toto umožňovala, tak vám společnost Google zdarma nabízí založení emailu na serveru Gmail, který také umožňuje synchronizovat kontakty a kalendář a navíc k tomu dostanete přednastavené státní svátky.

 

Mapy Google

 

Určitě znáte mapy od společnosti Google (http://maps.google.cz), které používáte ve vašem internetovém prohlížeči. Přesně tyto mapy se všemi jejich funkcemi včetně satelitního zobrazení okolního terénu jsou součástí každé instalace Android v mobilu. Součástí těchto map je vyhledávání v okolí, takže jednoduše najdete nejbližší restauraci na oběd v cizím městě.

 

Navigace

 

Součástí map od společnosti Google je i navigace zdarma. V  ČR ji můžete využívat v rámci vašeho datového tarifu bez problémů. Můžete si zvolit z několika variant trasy, dostanete hlasové pokyny, detailní mapu a informaci o tom, jak dlouho ještě pojedete do cíle na základě živých dopravních informací. Tato navigace má však svoje mouchy. Jezdíte-li hodně, můžete si koupit navigační aplikaci Sygic. Za 750 Kč dostanete celou střední Evropu. Sygic představuje hlasovou offline navigaci GPS. Využívá mapy TomTom a robustní sadu funkcí pro navigaci. Aplikaci i mapy lze zdarma aktualizovat. Mapy jsou uloženy v telefonu, takže není zapotřebí připojení k Internetu, což oceníte především při cestách v zahraničí, protože datový roaming může být docela drahá záležitost. Pokud máte ve vašich kontaktech uložené adresy, aplikace vám jednoduše umožní navigovat na adresu kontaktu.

 

In-počasí

 

In-počasí je mini aplikace (widget) na Android, která zobrazí aktuální teplotu venku a předpověď počasí pro většinu českých měst. Údaje jsou aktualizovány každých 30 minut a odpovídají tak vždy skutečným naměřeným hodnotám v daném místě. Nechybí ani denně aktualizované textové předpovědi. To vše je zasazené v příjemném a přehledném designu.
Jaké aplikace využijete, když dojedete ve správný čas na správné místo, si představíme v příštím čísle časopisu.