Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Životný štýl

Mobilní kancelář 4

 

 

Ve čtvrtém dílu seriálu Mobilní kancelář vám přiblížíme aplikace, které vám mohou usadnit nakupování.

 

 

 

 
 

 

Níže naleznete několik aplikací, které se dají stáhnout zdarma přes aplikaci Obchod Play, která je automatickou součástí operačního systému Android. Aplikace Vám pomohou ověřit si ceny výrobků, stejně jako jejich hodnocení dalšími nakupujícími, dále se seznámíte s nákupním seznamem, který Vám ulehčí přísloví „co není v hlavě, musí být v nohách“, a nakonec se seznámíte s aplikací, která Vám pomůže spravovat dluhy ze společných nákupů.

 

Heureka.cz

Na Heurece můžete porovnat ceny produktů z nabídky českých e-shopů. Heureka.cz je nezávislý nákupní rádce, který Vás kompletně provede procesem on-line nakupování. Možná již dnes na počítači používáte servery, jako je Heureka.cz nebo zboží.cz. Heureka.cz vyvinula aplikaci pro mobilní zařízení, která umožňuje používání služeb heureka.cz i mimo kancelář. Uživatelské recenze a hodnocení Vám prozradí skutečnou kvalitu produktů v praxi. Díky této aplikaci můžete porovnávat ceny kdekoliv, nejnižší ceny budete mít na dosah ruky.

Můžete tak snadno zjistit přímo v obchodě, nakolik je „akční cena“ zboží, které chcete, opravdu akční a jestli jej nelze koupit levněji přes internet.

 

Aplikace dále umožňuje:

·         vyhledávání produktů

·         hledání produktů pomocí čárového kódu

·         zjištění specifikace produktu a jeho parametrů

·         rychlé informace o dostupnosti zboží v e-shopech

·         uložení oblíbených produktů do schránky

  

Pumpdroid

Jak pro firemní, tak i soukromé nakupování se může hodit aplikace Pumpdroid, která Vám pomůže najít nejbližší čerpací stanice s aktuálními cenami paliv. Jste-li ve městě, kde to moc neznáte, a potřebujete načerpat palivo, jednoduše si spustíte aplikaci, která Vám zobrazí nejbližší čerpací stanice včetně aktuální ceny Vašeho paliva. Aplikace umí vyhledávat i trasy a zobrazovat čerpací stanice na trase, takže se můžete rozhodnout, na které čerpací stanici zastavíte a natankujete. Současně však aplikace ukazuje pokuty, které dané čerpací stanici udělila ČOI, takže máte i informaci, kde určitě netankovat.

 

Hlavní funkce aplikace:

·         automatické vyhledávání nejbližších čerpacích stanic

·         lokalizace čerpacích stanic na mapě

·         propojení na Google a Sygic navigaci

·         stáhnutí aktuálních cen čerpacích stanic

·         cena paliva, otevírací hodiny, vzdálenost, adresa

·         volba paliva – Natural 91/95/98, Diesel, LPG, CNG, E85 a další

 

Nákupní seznam

Určitě se Vám již stalo, že jste si lístek s nákupním seznamem zapomněli doma. Není proto nic lehčího, než si nákupní seznam zapsat přímo do telefonu. Aplikace nákupní seznam umožňuje nejenom jeho zapsání, ale má i další výhody.

Například lze nákupní seznam také poslat formou SMS, emailem nebo přímo pomocí aplikace „Nákupní seznam“ na další telefon s danou aplikací. Aplikace Vám tedy pomůže organizovat, sdílet s ostatními (třeba s partnerkou) a spravovat Vaše nákupy.

Při organizování svých nákupů můžete vytvořit různé nákupní seznamy, přidat ceny, obrázky a čárové kódy na věci, které potřebujete – tyto funkce asi nevyužijete při běžném nákupu potravin, ale například ke zpřehlednění vánočních nákupů se mohou hodit. Nákupní seznam lze synchronizovat s další osobou. V obchodě pak stačí otevřít Váš seznam a zaškrtnout všechny položky, které jste si již koupili, aby je partnerka nekoupila podruhé.

 

Přednosti:

·         kategorie

·         okamžitá synchronizace mezi dvěma telefony

·         skener čárových kódů

·         jednou použité položky lze kdykoliv použít znovu

 

Dlužníček

Dlužníček je zajímavá aplikace pro všechny kamarády, spolubydlící a skupiny lidí, kteří hledají způsob, jak nejlépe vyřešit společné výdaje. Dlužníček se Vám může hodit při organizování oslav nebo výletů, kdy se chcete na nákladech podělit stejným dílem, ale různí lidé platí různé částky. Do aplikace zadáte, kdo co a za koho platil, a aplikace spočítá, kdo komu dluží a kolik. Aplikace navíc minimalizuje počet transakcí mezi jednotlivými členy skupiny. To někdy vede k překvapivým instrukcím o tom, kdo má komu kolik zaplatit, ale když si to přepočítáte, zjistíte, že je to opravdu správně. Nemusí tak všichni platit všem a je tak jednodušší dluhy ze společné akce vyrovnat.


Hlavní funkce aplikace:

·         synchronizace mezi iPhony, Androidy a webem – plně funkční i off-line

·         možnost mít více skupin a rychle mezi nimi přepínat

·         seznam plateb s exportem na e-mail

·         vyrovnání dluhů ve skupině – řeší se minimálním počtem transakcí

·         rovnoměrné i nerovnoměrné dělení plateb, na platbu může přispět více lidí

·         podpora více měn

·         připojení fotky účtenky k platbě

V příštím dílu našeho miniseriálu se podíváme na oblíbené aplikace v kategorii „životní styl“.