Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Životný štýl

Mobilní kancelář 2

V minulém článku jsme si prošli základní aplikace chytrých telefonů, které se dají využít při plánování schůzek na cestách. Když už dojedete na správné místo ve správný čas, možná by se Vám mohla hodit některé z těchto aplikací…

DROPBOX

Dropbox je služba, která vám umožní mít na jednom místě veškeré vaše fotografie, dokumenty, prezentace a jiné pracovní soubory. Dropbox je založený na centralizovaném uložení souborů v internetovém úložišti a pro snadný přístup k nim lze využít jakékoliv zařízení připojené k Internetu. Nejdřív si nainstalujete Dropbox na váš počítač a soubory dle vašeho určení se automaticky zkopírují na další počítače, které používáte. Už se vám tak nestane, že budete mít aktuální soubor na jiném počítači, než u kterého právě jste. Současně si můžete nainstalovat do vašeho mobilu aplikaci Dropbox, která vám umožní přístup k souborům uloženým ve vašem počítači. Potřebujete se podívat do poslední nabídky, ale nemáte ji s sebou? Přes Dropbox si můžete soubor zobrazit. Dropbox také umí automaticky nahrávat fotky, které vyfotíte mobilem do vašeho počítače. Je to velmi pohodlné, u zákazníka můžete vyfotit použití vašeho zboží, a když přijdete do kanceláře, tak fotky jsou již ve vašem PC. Dropbox navíc všechna vaše data zálohuje na internetu, takže když vám ukradnou notebook z auta, tak se stačí znovu připojit z nového notebooku ke službě Dropbox a vaše soubory se automaticky obnoví. Registrace služby Dropbox je zdarma pro objem dat do 2 GB. Bezpečnost dat a přenosů je zajištěna SSL šifrováním a uložená data jsou chráněna 256-bitovým šifrováním.

EDITACE FOTEK

Fotografie, které vyfotíte vašim mobilem můžete dnes již v mobilu také upravovat a sdílet. Fotografii můžete oříznout, otočit, přizpůsobit barvu a přidat umělecké efekty. Následně je pak můžete sdílet pomocí emailu nebo pomocí webových služeb jako například Facebook. K editaci fotografií jsou k dispozici aplikace jako Adobe Photoshop Express. Aplikace od profesionálů je k dispozici pro android zdarma. Nejpopulárnější aplikací je však PicsArt – Photo Studio, která je taktéž zdarma. Z placených je to pak Fotoaparát ZOOM FX, která za cenu 55 Kč kombinuje editaci fotek se softwarem na zachycování fotek vašeho mobilního telefonu. K zajímavým funkcím patří stabilizace obrazu plus focení série fotek, ze kterých si pak můžete vybrat tu nejlepší.

OFFICESUITE PRO/VIEWER 7 (PDF & HD)

Nejpopulárnější kancelářskou aplikací pro android je OfficeSuite Pro 7. Aplikace vám umožnuje otevírat, vytvářet, editovat a tisknout souboru text: Igor Nosek foto: archiv Lesaffre V minulém článku jsme si prošli základní aplikace chytrých telefonů, které se dají využít při plánování schůzek na cestách. Když už dojedete na správné místo ve správný čas, možná by se Vám mohla hodit některé z těchto aplikací… Wordu, Excelu a Powerpointu ve vašem mobilním zařízení. Současně umožňuje i zobrazení PDF. Součástí je průzkumník vašich mobilních souborů a integrace do služeb typu Dropbox. Nicméně aplikace stolní počítač nenahradí, a pokud nemáte tablet nebo opravdu velký telefon, jde hlavně o to zobrazit si z emailu přílohu. Což umí aplikace viewer, která je zdarma. Nicméně pokud vám psaní na vašem zařízení nedělá problém, tak není nic jednoduššího, než si psát poznámky ze schůzky rovnou do Wordu a mít tak k dispozici elektronický text pro pozdější zpracování. Plná verze s editací souborů, přijde na cca 200 Kč.

 

V příštím čísle časopisu si představíme několik aplikací, které využijete jak v práci, tak ve svém volném čase.

 

text: Igor Nosek

foto: archiv Lesaffre