Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Životný štýl

Malé sportovní pozastavení

Od soboty 28.7.2012 žije celý sportovní svět Olympijskými hrami. Jejich zahájení bylo velkolepé, s nádechem tradičního anglického humoru.  

K nevázané atmosféře přispěl i umělec české národnosti David Černý, který vtvořil plastiku „cvičícího londýnského autobusu“. Červený double decker doznal pod rukama umělce jistých změn. Z boků trčící obrovské plechové paže, které autobus pravidelně zvedají a zadní část připomínající lidské pozadí, působí věru impozantně. Dokonce i na pouhé fotografii. Plastiku cvičícího autobusu je možné shlédnout před českým domem v Londýně, který je letos poprvé v historii otevřen i široké veřejnosti.

Ovšem nejen sportem a uměním je člověk živ. Nás, odborníky přes pečivo zajímá, jak je zajištěno na tak velkolepé akci občerstvení. Po krátkém pátrání jsme zjistili, že jedním z hlavních sponzorů olympiády je McDonald’s a exkluzivním prodejcem nápojů Coca-Cola. Tato skutečnost může zaskočit velké sportovní fanoušky. Bojovníci s nadváhou a dietologové se mohou bouřit a protestovat. Faktem nicméně zůstává, že bez velkorysého finančního příspěvku sponzora, by byl olympijský stadion postaven jen stěží.
A tak si se slzou v oku můžeme myslet, že sledování sportovních událostí probíhá z obřího fastfoodového stánku. Chyba lávky. Poctivé pekaře milující své řemeslo najdeme všude. I v Londýně. V olympijském mumraji si čerstvé propečené houstičky najdou cestu ke svým věrným zákazníkům. Doprava je omezena. Za použití vymezených pruhů pro městskou dopravu a olympijské vozy hrozí až 200 liber pokuty. Pekaři musejí vyjíždět téměř o 4 hodiny dříve než obvykle, aby pekařství na londýnském Upper Street (hlavní bulvár v severní části Londýna Islingtonu, centru olympijských her) mohlo potěšit vyhládlé olympijské návštěvníky. Je to boj. Ale za spokojený výraz pravidelných strávníků to stojí. Pro lahodné čerstvé croissanty a houstičky se každý rád vrátí.