Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Životný štýl

Dotkni se nebe, dotkni se sebe!

Myšlenka výstavby prvního lanového centra v České republice se zrodila v hlavách nadšenců, kteří absolvovali studijní cestu po lanových centrech v Holandsku a Německu. Načerpané poznatky zúročili a podařilo se jim 12. 7. 2000 v Olomouci slavnostně otevřít první Lanové centrum PROUD ve střední a východní Evropě.

 

V současné době je Lanové centrum PROUD držitelem značky 15 lanových center v České a Slovenské republice a také v Polsku. Různé aktivity si zde vyzkoušelo více než sto tisíc návštěvníků bez jediného vážného úrazu. V České republice je můžete navštívit v Bystřici nad Pernštejnem, Harrachově, Praze, Sklárně, Zadově – Churáňově, Brně, Karlově pod Pradědem, Olomouci a v Ostravě. Programy v Lanovém centru PROUD jsou vhodné pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství a nezapomenutelné okamžiky. Nejsou potřeba žádné speciální dovednosti, stačí jen základní fyzická zdatnost a chuť objevovat nové věci. Struktura programů se liší podle typu klienta. Při tvorbě programů se vychází z šesti základních prvků, které se kombinují a přizpůsobují potřebám konkrétní skupiny jako je veřejnost, školy, branné složky a firmy.

 

U standardních programů se začíná krátkými bloky nazvanými ICEBREAKERS a DYNAMICS. Jsou to drobné aktivity zaměřené na navození příjemné atmosféry, poznání účastníků a zároveň na protažení těla. Po tomto „rozcvičení“ následují NÍZKÉ LANOVÉ PŘEKÁŽKY do výšky 1 metru nad zemí. Slouží k bezpečnému nácviku překonávání překážek. Dalším bodem programu je obléknutí celotělových úvazků a NÁCVIK JIŠTĚNÍ na trenažéru. Jakmile všichni zvládají bezpečné jištění, skupina se přesouvá k hlavnímu bodu programu a tím jsou VYSOKÉ PŘEKÁŽKY. Začíná se většinou na překážkách INDIVIDUÁLNÍCH. Po jejich zvládnutí skupina přechází na VYSOKÉ PŘEKÁŽKY TÝMOVÉ, které jsou záměrně konstruovány tak, aby byly zdolávány společně ve dvojici. Pokud zůstane čas a chuť, je na závěr delších programů připraven některý z „bonbónků“ ve formě jištěných skoků z výšky 8m nad zemí. Zajímavé programy vám mohou lanová centra nabídnout také ve formě organizace fi remních akcí přímo v centrech i mimo ně.

 

 

Kontakt: Lanové centrum PROUD www.lanovecentrum.cz