Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Rozhovory

Nová tvář obchodního týmu Lesaffre Česko, a.s.

Jana Říhová, která nastoupila na pozici vedoucí prodeje – pekárny pro oblast Moravy v březnu 2009, byla již krátce představena v minulém čísle Vlaštovičky. Poznat ji o něco blíž a zjistit, jak se zabydluje v Lesaffre Česko – to byl původní plán rozhovoru. Hned první otázka nás ale zavedla na hory – a tam jsme taky zůstaly…

Otázka na úvod: Co Tě bavilo ve škole?
Tělocvik, zeměpis, přírodopis. A sportovcem, v kombinaci se zeměpisem a přírodopisem, jsem zůstala – ráda cestuji a chodím po horách i po dolinách.

 

Nejvyšší hora a nejnižší dolina?
Nejvyšší výstup byl 24. září 2008, kdy jsme s kamarády zdolali Mont Blanc. Nejnižší dolina – to bylo asi letos, v oblasti Macochy – Rudické propadání. To bylo, tuším, 150 metrů pod zemským povrchem.

 

Jen pro jistotu – tato nejvyšší hora Evropy dosahuje jaké výšky?
Vrchol Mont Blancu je 4 810 m nad mořem, ale s tou nejvyšší horou Evropy je to složitější. Záleží na tom, kde pro vás leží hranice Evropy. Podle mě je nejvyšší v Evropě spíš hora Elbrus v pohoří Kavkaz.

 

Co bys doporučila jako svou nejoblíbenější oblast a proč?
Jsem bruntálský rodák – to je už předhůří Jeseníků, takže určitě doporučuji Jeseníky. Moje vůbec nejoblíbenější horské středisko je Ramzová. Trávím tam v zimě s lyžemi na nohách a v převleku lyžařského instruktora většinu svého volného času.

 

Díky za povídání o horách i za fotografi i z výstupu na Mont Blanc.