Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Pekárina

Nejlepší pekaři světa vás zvou do Paříže na velkolepou podívanou - Mistrovství světa pekařů 2008

V září 2007 proběhla na veletrhu Polagra v polské Poznani pekařská soutěž o Pohár Louise Lesaffra. Vítězem se stalo domácí pekařské družstvo, které také bude reprezentovat region střední a východní Evropy na Mistrovství světa pekařů. To se uskuteční na přelomu března a dubna tohoto roku na výstavišti Paris-Nord Villepinte v rámci pekařského veletrhu Europain 2008. Polské národní družstvo se jistě společně s dalšími 11 teamy postará o nevšední zážitek, který budou mít možnost shlédnout všichni, jež pařížský veletrh navštíví.

V minulém čísle Vlaštovky jsme vás informovali, že český team na Mistrovství světa pekařů nepojede, jelikož se mu, i přes velké úsilí soutěžících, kvalifikovat nepodařilo. Nicméně, během dovednostních soutěží „Český pekař/cukrář“, které se konaly ve čtvrtek 29. 11. 2007 v Brně, projevil soutěžícím poděkování za snahu a účast marketingový manažer společnosti Lesaffre Česko, a.s., Ondřej Cedidla. Při této příležitosti jim také předal pamětní fotografie a zároveň společnost pozvala členy českého pekařského teamu (pana Kubíčka, pana Formana a pana Jírů) na mezinárodní veletrh Europain do Paříže, kde se uskuteční fi nále Mistrovství světa pekařů. Součástí je také jednodenní seminář v pekařském centru Lesaffre v Lille. Veškeré náklady, spojené s cestou, ubytováním i stravou, hradí společnost Lesaffre Česko, a.s.

 

 

A co byste o nadcházející velké pekařské události v Paříži měli vědět?
Soutěž proběhne u příležitosti pekařské a cukrářské výstavy Europain. Základní informace vám přinášíme ve faktech a číslech:

 • termín konání: 29. 3. – 2. 4. 2008
 • místo konání: Paříž – Výstaviště  Paris-Nord Villepinte, haly 1, 2, 3, 4
 • otevírací doba pro návštěvníky : 9:30 – 18:30
 • oblasti výstavy: pekařství, cukrářství, čokoláda, zmrzlina a ostatní příbuzné obory
 • rozloha výstavní plochy: 80 000 m2
 • očekávaný počet vystavovatelů:  600 z 25 zemí
 • očekávaný počet návštěvníků:  80 000 odborníků ze 143 zemí

 


A jak se na Europain 2008 můžete dostat?
Zajistit cestu, ubytování a vstupenky na veletrh je organizačně náročné. Proto můžete využít služeb některých cestovních kanceláří, jako je například CK Primatour (www.primatour.cz; tel.: 596 931 480). Pro více informací o veletrhu můžete také kontaktovat  společnost Active Communication v Praze, která v České republice veletrh Europain zastupuje (www. promosalons.com; tel.: 222 518 587).

 


A ve kterých dnech veletrhu bude probíhat Mistrovství světa pekařů?

 • soutěžní dny: neděle 30. 3.,  pondělí 31. 3. a úterý 1. 4. 2008
 • místo konání soutěže: hala č. 4
 • každý den budou soutěžit 4 týmy, 
 • zahájení v 6h a zakončení v 15h
 • oficiální prezentace soutěžních výrobků před porotou: 15:30 – 16:30
 • slavnostní vyhlášení vítězů: úterý 1. 4. 2008 v 17h

 

 

Skupina Lesaffre Group bude prezentovat novinky ve svém výstavním stánku v hale č. 3. Obchodní zástupci společnosti Lesaffre Česko, a.s. budou na tomto stánku k dispozici v pondělí 31. 3. a v úterý 1. 4. 2008. Jakékoliv otázky ohledně veletrhu Europain 2008 vám rádi zodpovíme na naší emailové adrese info@lesaffre.cz.