Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Pekárina

Máte už novou PEKAŘSKOU TECHNOLOGII?

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopisNa letošních Dnech chleba byl zahájen prodej nové publikace odborného vydavatelství Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů v ČR „Pekařská technologie I. – Suroviny“, kterou pekařská odborná veřejnost očekávala s velkým zájmem. Ten ostatně potvrdilo i velké množství objednávek, které se již shromáždily v redakci.

Z obsahu

Učebnice podává přehled o obilovinách používaných v pekařské technologii, jejich zpracování a významu ve výživě člověka. Přináší rovněž tolik žádané a u nás dosud málo dostupné poznatky praktických měření reologických vlastností mouky s doporučenými parametry pro druhy a skupiny pekařských výrobků. U vybraných surovin jsou uvedeny údaje potřebné pro míchání pekařských těst, jejich výrobu a pečení. Jednoduché praktické přepočty jsou využitelné v recepturách malých a středních provozoven. U důležitých surovin je uvedeno dávkování, technologický význam a účinek přidávaných surovin a komponent. Nekonečná tvarová rozmanitost, aroma a chuť pekařského sortimentu je vztažena k semenům a koření. Není opomenuto stručné složení a význam zlepšujících přípravků.

Hodnocení lektorů

Publikace prošla posouzením ze strany dvou uznávaných odborníků z branže – Ing. Anny Kaisrové a MVDr. Pavla Gottwalda. Z lektorského posudku Ing. A. Kaisrové citujeme:

„Text publikace odpovídá současnému stavu z hlediska rozsahu a používání surovin v předmětném oboru Pekař cukrář. Přináší vhodně formulované a členěné informace o jednotlivých komoditách surovin, odkazuje na legislativní předpisy i na aplikaci surovin v praxi. Předložená publikace bude uživatelům (zejména odborné veřejnosti a studentům středních odborných škol) vhodnou a užitečnou pracovní pomůckou.“

 

Objednávky Pekařské technologie můžete zasílat prostřednictvím e-mailu info@svazpekaru.cz, případné dotazy rádi zodpovíme.

Informace a přihlášky na odborný seminář v Čejkovicích, který letos uspořádáme 24. října, naleznete na stránkách www.svazpekaru.cz