Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Pekárina

Lesaffre Romania – blízko k pekařům

Černé moře, tajemné Karpaty, Transylvánie, hrabě Drákula, malované kostely a kláštery, divoká příroda – Rumunsko – nádherná, rozmanitá a mystická země ležící v jihovýchodní Evropě. A od roku 1999 také domov naší sesterské společnosti Lesaffre Romania.

 

Skupina Lesaffre vstoupila na rumunský trh záhy po pádu diktátora Ceauscesca v roce 1989. Nejprve pouze v podobě dovozu čerstvého droždí z francouzského Štrasburku, ale postupně se jí podařilo získat podíl v řecké dovozní společnosti, která sídlila v Bukurešti. V roce 1999 pak vznikla obchodní dceřiná společnost Lesaffre Romania.

 

 

S populací čítající 21 milionů obyvatel a pečivem, které zůstává klíčovou složkou každodenní stravy, představuje Rumunsko pro Lesaffre vysoce strategický trh, druhý největší ve střední Evropě. Výroba běžného i jemného pečiva a cukrářských produktů je rovnoměrně rozdělena mezi průmyslové výrobce, kteří jsou současně i výrobci mouky a distributory svých produktů, a řemeslné pekárny, jejichž počet přesahuje 2 000.

 

Rumunský pekárenský průmysl je v současné době poznamenán ekonomickou krizí stejně jako v ostatních evropských státech. Vládní opatření, jakými jsou snížení platů státních zaměstnanců o více než 25% a zvýšení DPH z 19% na 24%, mají za následek pokračující pokles spotřeby. Inflace zůstává vysoká (8,2% v roce 2010). Nicméně národní měna je prozatím stabilní. Ze vstupu do EU v roce 2007 má Rumunsko překvapivě jen nepatrný prospěch. Dostupné fondy jsou hlavně kvůli složité byrokracii a nízké úplatnosti velmi málo využívány. Důsledkem toho je chybějící infrastruktura pro ekonomický rozvoj.

 

V těchto nelehkých časech Lesaffre Romania využívá svých silných stránek ke svému dalšímu rozvoji. Její zavedená distribuční síť umožňuje pokrýt výrobce pečiva a cukrářských výrobků i v těch nejvzdálenějších koutech oblasti. Nabídka Lesaffre Romania se soustřeďuje na droždí s vysokou a stabilní kvalitou a širokou škálu pekařských přípravků. V roce 2010 byl tým rozšířen o nové posily v oblasti obchodu, technické podpory a vývoje nových produktů. Současně dochází k budování užších vztahů s konečnými spotřebiteli, což napomáhá k lepšímu porozumění jejich potřebám a navíc urychluje rozšíření nabídky sortimentu.

 

V roce 2011 uvedla firma na trh několik nových produktů: termostabilní ovocné náplně od sesterské společnosti MobyDick z Chorvatska, směs na výrobu tradičního rumunského sladkého pečiva Cozonac (viz obrázek) ve spolupráci s vývojovým centrem Lesaffre International. Lesaffre Romania rovněž obohatila svou nabídku pekařských přípravků.

 

Hlavním cílem společnosti je, aby byla zákazníky vnímána jako expert v pekařském a cukrářském průmyslu. V současné sobě zaměstnává 19 vysoce kvalifikovaných odborníků v oblasti obchodu, logistiky, technické asistence, účetnictví a řízení.