Warning: file_get_contents(http://www.geoplugin.net/php.gp?ip=100.26.179.41) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 429 Too Many Requests in /usr/local/hosting/home/vlastovicka.cz/web/www/index.php on line 3

Warning: file_get_contents(http://www.geoplugin.net/php.gp?ip=100.26.179.41) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 429 Too Many Requests in /usr/local/hosting/home/vlastovicka.cz/web/www/shared/config.inc.php on line 75
Pekárina :: Vlaštovička.cz - online vydanie časopisu pre pekárov a pekárne

Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Pekárina

Lesaffre Austria

Minule jsme vás seznámili s naší pobočkou v Polsku, v tomto čísle se vydáme na jih od naší republiky, do Rakouska. Sesterská společnost Lesaffre Austria dodává na český trh pekařské přísady.

 

Historie

 

Roku 1850 Ignaz Mautner Markhof vynalezl ve svém pivovaru v St. Marx v Rakousku proces výroby pekařského droždí, který pracoval nezávisle na pivovaru. Tento moment byl počátkem úspěchu rodiny podnikatelů Mautner Markhof v Rakousku. Jejich „vídeňským postupem“ v současné době vyrábějí droždí všechny závody na světě. V roce 1996 se rodina Mautner Markhof rozhodla najít nadnárodního partnera, aby připravila svoji firmu na vstup do Evropské unie. Za tímto účelem založila samostatnou společnost Austria Hefe AG (později přejmenovanou na Lesaffre Austria) a prodala část jejích akcií francouzské společnosti Lesaffre – vyrábějící droždí „vídeňským postupem“ od roku 1853. V současné době je společnost Lesaffre jediným vlastníkem rakouské firmy.

 

O společnosti

 


Až do roku 2002 byl celý sortiment výrobků Lesaffre Austria vyráběn ve Vídni v městské části Simmering: droždí, pekařské přísady a průmyslový líh. Na konci roku 2002 došlo k přemístění výroby droždí do sesterské společnosti Lesaffre Magyarország v Budapešti (rovněž bývalé společnosti rodiny Mautner Markhof)  a výroba průmyslového lihu ve Vídni byla pozastavena. V roce 2004 společnost Lesaffre Austria vybudovala nové logistické centrum, pekařské centrum, laboratoře a nové kanceláře ve „Walter Business Park“ v průmyslové zóně Wiener Neudorf. V září 2004 došlo současně s přemístěním společnosti také ke změně názvu na Lesaffre Austria. Výroba pekařských přísad pokračuje v novém sídle společnosti ve Wiener Neudorf. Lesaffre Austria je dnes, jakožto dodavatel čerstvého pekařského droždí do 80 % rakouských pekáren, nejdůležitějším partnerem pekařů v Rakousku.

 

Vývojové a výrobní centrum pro Rakousko a Evropu
V posledních letech byly výrobní a vývojové kapacity společnosti Lesaffre Austria značně rozšířeny. V současné době není pouze spolehlivým partnerem 2 500 zákazníků v Rakousku (z toho 1 800 pekáren), ale také jedním z nejvýznamnějších exportérů skupiny Lesaffre. V její laboratoři a pekařském centru se vyvíjejí jednak směsi pro klasický rakouský chléb a jemné pečivo, jednak pekařské přísady pro celý evropský trh od skandinávského „severského chleba“ a ruských „pontschki“ až po italskou „ciabbatu“. Nejdůležitějšími vývozními zeměmi jsou Německo, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Rusko, Lotyšsko a Moldávie.

 

Pekařské přípravky pro český trh

 

Jak již bylo zmíněno výše, společnost Lesaffre Austria vyrábí a dodává pekařské přísady – zlepšující přípravky a směsi – i na český trh prostřednictvím společnosti Lesaffre Česko. Ve firemní laboratoři ve Vídni se vyvíjejí výrobky určené speciálně pro náš trh tak, aby bylo vyhověno všem požadavkům českých zákazníků – jako např. Mléčná směs, Koblihová směs nebo Magimix Tygr.