Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Pekárina

Dny chleba v Pardubicích

Na začátku června přivítaly Pardubice již 14. ročník Dnů chleba – největší tuzemskou výstavu pekařských a dodavatelských fi rem a přehlídku pekařských dovedností. Součástí Dnů ( nebo spíše Dne, jelikož letošní ročník byl pouze jednodenní) byly jak odborné semináře věnované současným trendům v oblastech technologií, zařízení a surovin pro pekaře a cukráře, tak také soutěže „O nejlepší chléb roku 2008“ a „O nejlepší pekařskou mouku roku 2008“.

Do soutěže „O nejlepší chléb roku 2008“ bylo přihlášeno celkem 36 vzorků ve 2 kategoriích: konzumní chléb (19 vzorků) a řemeslný chléb (17 vzorků). V kategorii konzumní chléb zvítězila fi rma JAPEK Litvínov a v kategorii řemeslný chléb se stala vítězem fi rma DOPES, Benešov u Boskovic.

 

Na výstavě prezentovala své výrobky také společnost Lesaffre Česko jako významný dodavatel droždí, pekařských směsí, zlepšujících přípravků a margarínů pro pekárny. V jednom dni navštívilo výstavu přes 330 odborných návštěvníků a své výrobky zde vystavovalo 80 pekařských a dodavatelských firem z oblasti pekařství a cukrářství.

 

Více informací o Dnech chleba se můžete dočíst v časopise Pekař a cukrář č. 6.