Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

O nás

Vánočky 2011

Po předloňské (2010) vydařené „školce pletení a pečení vánoček“ jsme ani na chvíli neuvažovali o tom, že bychom si to v prosinci 2011 nezopakovali. Dokonce jsme letos měli „účastníky“ i ze Slovenska, čímž se naše pečení vánoček stalo československým, a spolu se zaměstnanci Lesaffre Česko, Lesaffre Slovensko a jejich rodinnými příslušníky dorazilo do olomouckého pekařského centra 19 dětí!

Tentokráte probíhalo pečení vánoček pod taktovkou pekařů-technologů Honzy Pavlů, Honzy Kriegra a Luboše Halašky. Odbitím předvánoční čtvrteční desáté hodiny ranní se v našem pekařském centru rozjel hnětač těsta, děti se zabalily do zástěr (některé si dokonce donesly vlastní!) a akce „vánočky 2011“ mohla vesele vypuknout.

 

Přestože nejmladšímu účastníkovi ještě nebyl rok, jsem si jistá, že taktiku pletení dostatečně okoukal a příští rok se bude moci pustit do prvních vlastních voňavých výtvorů.

 

Jakmile jsme měli připravené a řádně otestované těsto, rohlíková mašinka nám připravila základní stavební kámen vánoček – prameny – na které se všichni přítomní, kteří měli zrovna volné ruce a zároveň si pro sebe „urvali“ kousek pracovního stolu, hladově vrhli. A hladové rozhodně nebyly jen dámy!

 

Protože ne všechny malé pekaře zaujalo pletení vánoček, měli jsme připravenou i alternativní zábavu – omalovánky s vánoční tematikou a v současnosti stále populárnější nintendo wii – herní konzoli. K další (neplánované) zábavě velmi rychle přibyla jízda v potravinovém vozíku. Naše pekařské centrum je prostě kouzelné místo!

 

Co říkáte na naše vánočky – nevypadají profesionálně?

 

Chtěla bych tímto poděkovat všem pekařům-amatérům, kteří (doslova) přidali ruku k dílu a podělili se o své kynuté výtvory s ostatními zaměstnanci společnosti, a samozřejmě také pekařům-profesionálům, že s námi měli takovou trpělivost. Vypadá to, že se nám z pletení vánoček stává pěkná firemní tradice, proto nemůžu tuto tiskovou zprávu zakončit jinak, než: bude mi smutno, přátelé, za rok zase na vánočkách!