Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

O nás

Trochu jinak o firmě

Asi proto, že jsem šéf, mi kolegové přidělili úkol napsat článek „o firmě“. Nadpis článku „o firmě“ pro mne vždycky znamená, že to bude nudné čtení. Podívejte se na kteroukoli firemní webovou stránku a pod heslem „o společnosti“ najdete, že se ta či ona firma orientuje na kvalitní výrobky nebo služby, samozřejmě za výborné ceny, a že jediným cílem je spokojenost zákazníků. Tak tohle psát nebudu. Koukněte se na náš web (www.lesaffre.cz) nebo do sbírky listin v obchodním rejstříku.

Ale určitě tam nenajdete, že máme celkem 40 zaměstnanců a z toho je jenom 15 žen. Zatímco fi nanční a personální oddělení jsou u nás výlučně dámskou záležitostí, v jiných odděleních jsme my muži v přesile. A „nejhorší“ je to v našem technickém oddělení, které se zabývá přestavbou strojů pro továrny skupiny Lesaffre po celém světě: samý chlap. A ve vedení naší české pobočky je jenom jediná žena.

 

Proč asi? Zeptejte se mojí ženy, ta v tom má jasno. Protože když chce firma prosperovat, musí všichni její zaměstnanci „makat“. A to znamená ne od sedmi do půl čtvrté, a pak padla a na koupaliště. Jenomže školka  zavírá v pět (pokud ne dřív). Aha! A babičky už taky nejsou, co bývaly. Mají svou práci, zájmy, a dneska už  většinou nebývají vždy připraveným záskokem pro hlídání. Takže: jak potom odjede taková máma na celodenní (neboněkolikadenní) služební cestu, když její manžel chodí domů v sedm večer?

 

Pokud jde o stáří našich zaměstnanců, nejsme extrémně mladá firma.
Průměrně nám je 40 let, což sice není moc, ale jsou i mladší. Je to možná trošku překvapení, protože tady v Česku sázejí zahraniční firmy hlavně na mladé (ať už k tomu mají jakýkoli důvod). Lesaffre je ale celosvětově rodinný podnik (i když pouze strukturou majitelů a určitě ne velikostí) a v něm se sází také na tradici a zkušenost.