Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

O nás

Školka pečení a pletení vánoček

Jaro už je v plném proudu, vraťme se ale krátce k Vánocům a tradičnímu pečení a pletení vánoček, pořádanému společností Lesaffre Česko pro zaměstnance a nově i pro jejich rodiny.

Každoročně před vánočními svátky dostávají zaměstnanci společnosti Lesaffre Česko malý dárek od technologů – čerstvě upečenou, voňavou vánočku. V loňském roce si dokonce mohli zaměstnanci vánočku sami uplést a upéct a také přizvat své rodiny. Mezi rodinnými příslušníky jasně převažovaly děti, a to hlavně děti našich technologů. Ale pekly a pletly s námi i dvě malé dcerky bývalého generálního ředitele společnosti Lesaffre Česko, pana Lebrieze, který v současné době šéfuje pobočkám v Rusku a ve východní Evropě.

 

   

 

    

 

Do pletení se také zapojily naše nové kolegyně a členky redakční rady Vlaštovičky, Jana Zaoralová a Míša Hamplová, o kterých se blíže dočtete v rubrice o fi  rmě / o fi  rme, a také Jana Říhová, vedoucí prodeje – pekárny pro Moravu. Pro, nyní již bývalou, členku redakční rady Janu Kysilkovou bylo pečení vánoček malým rozloučením s naší společností, jelikož počátkem tohoto roku nás ze studijních důvodů opustila.

 

Pletení i samotné pečení vánoček probíhalo pod taktovkou našich zkušených pekařů – technologů, kteří nejenom zvládli naučit své mladé kolegyně bravurně plést okýnkovou vánočku ze šesti copánků, ale hlavně zabavit a „zvládnout“ dětské osazenstvo, jehož věk se pohyboval od tří do osmi let. Nejmladším pekařem byl čtyřletý Filípek, syn našeho pekaře-technologa Zdenka Řeháka.

 

Poděkování si rovněž zaslouží i naše kolegyně a členka redakční rady Vendula Malichová, která obětovala tento den část své kanceláře a zbudovala v ní výtvarný koutek pro všechny malé pekaře a pekařky. Pokud zrovna nebyli zaneprázdněni pletením nebo pozorováním mísení těsta, tak zde mohli popustit uzdu i své výtvarné fantazii.

 

Na fotkách je jasně patrné, že práce s těstem všechny děti ohromně bavila a že si domů hrdě odnášely svá upečená dílka (sice byla většinou nepoživatelná, ale to nebylo v danou chvíli vůbec podstatné) a někteří i dílka výtvarná. Nesmíme však zapomenout ani na naše kolegyně, které pletení vánoček zvládly na výbornou, a jejich vánočky si kromě nich odnesli domů i ostatní zaměstnanci.

 

Vánočky se opravdu povedly a jejich vůně se ještě dlouho linula chodbami naší společnosti.