Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

O nás

Lesaffre Slovensko oslavuje desátý rok!

Minule jsme vás seznámili s naší ruskou pobočkou Saf Neva. V tomto prvním dvojjazyčném čísle jsme se rozhodli představit českým čtenářům naši pobočku na Slovensku – Lesaffre Slovensko. Pro slovenské čtenáře přinášíme profi  l společnosti Lesaffre Česko ve slovenském jazyce.

Jubilejní, 10. rok působení na slovenském trhu, si v těchto dnech připomíná slovenská pobočka francouzské nadnárodní společnosti Lesaffre. Pokud se podíváme do historie, společnost vznikla v roce 1999 pod názvem Lesaffre Trebišov, a.s. odkoupením výrobního závodu společnosti PLIVA Chorvatsko. V tomto období se ve společnosti uskutečnily značné investice, což se odrazilo nejen ve výrazném zlepšení kvality nabízeného pekařského droždí, ale také v růstu prodeje a podílu na trhu. Do roku 2001 společnost vstoupila s ambicemi pokračovat v příznivém hospodářském vývoji, dále chtěla zvýšit prodej a udržet si důvěru svých zákazníků. Do konce zmíněného roku svou marketingovou strategií a individuálním přístupem k odběrateli dosáhla pozice lídra v prodeji čerstvého pekařského droždí na celém slovenském trhu. V roce 2002 byla společnost přetransformována z výrobní na obchodní, přičemž změnila i své původní působiště a z Trebišova se přestěhovala do Košic. Díky neustále rostoucímu prodeji byla v březnu 2003 otevřena nová pobočka na západě republiky, v Trnavě, kam bylo přesunuto i sídlo firmy. Hlavním přínosem nového trnavského skladu je možnost flexibilněji reagovat a lépe zabezpečovat  dodavatelský servis, který tak poskytuje mnohem lepší možnost, jak plnit požadavky zákazníků se sídlem v západním a středním Slovensku. V roce 2004 došlo ke změně obchodního názvu na současnou podobu – Lesaffre Slovensko, a.s.

 

 

Lesaffre Slovensko, a.s. je dynamická a rychle se rozvíjející společnost, která klade důraz na úzkou spolupráci s pekárnami. Jejím cílem je poskytovat vysoce kvalitní pekařské suroviny, které odpovídají potřebám pekáren na výrobu chleba a pečiva, a dále se aktivně podílet na vývoji pekařských surovin a technologií. Také se věnuje uvádění nových výrobků na trh a prezentuje patenty, které mají pekařům zefektivnit jejich výrobu a prodej finálních
výrobků.

 

I když je společnost Lesaffre Slovensko, a.s. vnímána hlavně jako dodavatel droždí, už ve svých počátcích měla snahu postupně rozšiřovat svůj sortiment a nabízet i jiné suroviny určené na výrobu pekařských produktů. Postupně se produktové portfolio rozrůstalo až do nynější podoby, kdy může svým zákazníkům nabídnout droždí v různých podobách:

 

lisované droždí – Vivo a Budafok, tekuté droždí – Kastalia a sušené droždí – Saf Instant, dále pekařské přípravky Magimix, pekařské směsi značky Inventis, sladký program (náplně, krémy,…) a jiné přísady. Významnou produktovou novinkou jsou margaríny značky
Milla, jejichž výhradním distributorem se společnost Lesaffre Slovensko, a.s. stala počátkem minulého roku.

 

Lesaffre Slovensko, a.s. je však nejen partnerem pekařů, ale i domácností. Těm prostřednictvím svých distributorů nabízí tři značky droždí: čerstvé droždí Vivo 42 g, Fala 42 g a sušené droždí Saf Instant 10 g. Vydává nové recepty v podobě kuchařských brožur a rovněž pořádá malospotřebitelské soutěže o atraktivní ceny a on-line soutěže, které najdete na internetové stránce společnosti www.lesaffre.sk.