Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Najnovšie články

Vitajte na stránkach portálu Vlaštovička, ktorý je určený všetkým pekárom, cukrárom a obdivovateľom pekárskeho a cukrárskeho remesla. Veríme, že tu nájdete nové a zaujímavé informácie a budete sa k nám radi vracať. Prajeme príjemne strávené chvíľky na našom portáli.

 

Vůně dálek aneb Variace na téma exotické pečivo

Pečivo je v historii lidstva potravinou par excellence. Je všude tam, kde je člověk. Dalo by se říct, že je tolik zemí, kolik je na světě pečiva, a tolik technologií a surovin, kolik je na světě jejich využití. Různorodost pečiva na světě ukazuje, jak rozdílné jsou kultury jednotlivých národů. Naše cesta kolem světa za pečivem nás v tomto čísle zavede na třetí největší kontinent světa – do Afriky.


19.05.2015 | Pekarina

Přehled afrického pečiva

V následující tabulce vám přinášíme přehled téměř všech afrických států, v němž najdete názvy nejběžnějších druhů pečiva, které se v jednotlivých zemích vyrábějí, a jejich stručnou charakteristiku od technologů skupiny Lesaffre působících v Africe.


19.05.2015 | Pekarina

Byť iným sa oplatí.

„Nudná fráza alebo rokmi overená pravda“, pomyslíte si pri čítaní titulky nášho ďalšieho príspevku.


19.05.2015 | Pekarina

K čemu se hodí vodík s kyslíkem aneb O vodě

Vodu běžný smrtelník ocení nejvíce, když dojde. Jinak ji prostě neřešíme. Alespoň zatím… Co je to ale voda? Bezbarvá, při běžných teplotách kapalná sloučenina vodíku a kyslíku, chemicky H2O. Běžně bez vůně a pachu. V přírodě se voda prakticky nevyskytuje ve zcela čisté podobě, většinou jsou v ní rozpuštěné další látky, a to podle toho, odkud voda pochází.


19.05.2015 | Pekarina

5.7.: Cyril a Metoděj

V našem malém seriálu o svátcích přišla řada na dva bratry z Řecka. Ten starší byl Michal, který se později přejmenoval na Metoděje, a mladší Konstantin, jenž přijal jméno Cyril. Ano, jsou to ti známí Cyril a Metoděj, kterým – kromě jiného – vděčíme za den volna v sedmém měsíci. Jejich svátek slavíme v České republice i na Slovensku 5. 7. a říkáme mu „Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje“ nebo „Sviatok svätého Cyrila a Metoda“.


19.05.2015 | Životný štýl

Rybí zahrádka

Chceš-li být šťasten hodinu, tak se opij. Chceš-li být šťasten tři dny, tak se ožeň. Chceš-li být šťasten celý život, staň se rybářem. To kdysi řekl český spisovatel Ota Pavel. Rybaření je vášeň, které je velmi snadné podlehnout. Je to koníček bez hranic, porovnávání sil přírody a člověka i relaxace ničím nenahraditelná. Koníček, kterému se věnují převážně muži od chlapeckého až do seniorského věku.


19.05.2015 | Životný štýl