Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách na serveru vlastovicka.cz

Reklama

 

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Životní styl

Priessnitzovy lázně Jeseník

Přes den lyžování na upravených sjezdovkách či na dokonale vyfrézovaných běžeckých stopách a večer po sportu relaxace, masáž a koupání v termální vodě. Právě takto si ideální den dokáže představit čím dál více Evropanů. A tyto představy se jim mění ve skutečnost na mnoha místech nejen Alp, ale celé západní Evropy.

 

 

Rakušané mají svůj Bad Gastein, Slovinci Kranjsku Goru a Češi a Moravané zase Priessnitzovy lázně v Jeseníku. Lázně Jeseník totiž se svými osmdesáti léčebnými prameny rozhodně mezi evropské rekreační a sportovní velikány patří. A to nejen svým světově unikátním klimatem. To tu bylo prakticky od nepaměti, v posledních letech k němu ale přibývá mnoho dalších atraktivních věcí. Zdejší kraj totiž bohatě naplňuje představu o lyžování ve dne a koupelích či masážích hned poté. V blízkosti jesenických Priessnitzových lázní leží lyžařské areály na Ramzové, Červenohorském sedle, v Petříkově či na nejvyšší hoře Moravy, Pradědu. Sjet na lyžích po sjezdovce prakticky až ke vstupu do bazénu, k perličkovým lázním či masážním stolům není v Jeseníku sen z říše pohádek, ale realita, která uspokojí i náročnější klienty tohoto malebného koutu jižního Slezska.

 

 

TIP
Ráno rehabilitace v pramenité vodě, dopoledne sjezdové lyžování nebo výlet na běžkách. K obědu místní speciality, odpoledne odpočinek v perličkovo-bylinkové koupeli a solné jeskyni. Den lze zakončit buď na osvětleném svahu hned vedle lázeňských domů, nebo v jednom z mnoha nočních barů. Takový víkend nebo dovolená zavání dálkami, opak je ale pravdou. Jeseníky a jejich léčebné prameny jsou coby kamenem dohodil.  

 

Zkuste zimní wellness program. Ten jesenický nabízí i možnost konzultace s lékařem a následnou volbu léčebných metod, například rehabilitační bazén s vířivkou, bylinkovo-perličkovou koupel, thajskou masáž Ayus Lomi a koupel s aromaolejem. A samozřejmě, všudypřítomný pohyb v podobě zimních sportovních aktivit. Okolní příroda doslova láká k turistickým výletům, a právě zima s sebou přináší hotovou romanci. Jesenické lázeňské procedury peněženku nezruinují. Bylinková koupel vyjde na dvě stě korun, perličková je těsně nad stokorunou, masáž zad a šíje vyjde na půl druhé stovky.

 

Kdo si na vlastní kůži vyzkoušel léčebné účinky Priessnitzových lázní? Jedním z prvních byl ruský spisovatel Nikolaj Vasiljevič Gogol a pak například herec Oldřich Nový, houslista Václav Hudeček, herec Ladislav Chudík, spisovatelka Marie Majerová, herečka Carmen Mayerová, evropská miss Monika Žídková, sjezdař Ondřej Bank či třeba Miloš Kopecký a kapely MIG 21, Olympic a Kryštof.

 

Více na www.laznejesenik.cz
HOTLINE: +420 584 491 111