Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách na serveru vlastovicka.cz

Reklama

 

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Rozhovory

Kejval CZ, s.r.o

Před návštěvou Golčova Jeníkova jsme zavítali na webové stránky pekárny Kejval CZ, s.r.o. a byli jsme nadšeni. Tak zajímavá, aktuální a současně přehledná prezentace v oboru se na internetu příliš často nevidí a nám bylo hned jasné, že tito lidé mají ke špičkovému marketingu velmi blízko. I o tom se samozřejmě v našem rozhovoru zmíníme.

 

Pane Kejvale, prozraďte prosím našim čtenářům něco o tom, jak Vaše pekárna vznikla a co vše stálo u jejího zrodu?
Počátky našeho podniku sahají do poloviny devadesátých let, kdy jsem, konkrétně v roce 1994, založil živnost a od místního zemědělského družstva jsme zakoupili objekt s pekárnou a vybavením firmy Bongard. Mysleli jsme samozřejmě i na odbyt našich výrobků, a proto jsme téměř současně zakoupili i prodejnu na náměstí v Golčově Jeníkově. Po dvou letech jsme se dvěma společníky založili sdružení podnikatelů Kejval a spol., které se záhy přeměnilo na veřejnou obchodní společnost Kejval a spol. v.o.s. V roce 2006 došlo k vyplacení společníků a jejich nástupci se prakticky stali mí dva synové, a tak  začala cesta našeho rodinného podniku. Příliv mladé energie do firmy se okamžitě projevil na jejím výrazném růstu a rozvoji. V roce 2008 jsme večerku na náměstí zrekonstruovali a získala tak punc hezkého a moderního obchodu. Současně jsme zmodernizovali i výrobní zařízení a technologie a došlo k prudké expanzi našich výrobků do celého kraje.

 

Zní to jako velmi úspěšný start a vývoj, gratuluji. V souvislosti s tím mne hned napadá další otázka, a sice v jak velkém regionu nyní působíte a kolik máte svých prodejen?
Kromě již zmíněné prodejny zde v Golčově Jeníkově a výrobny knedlíků v Třemošnici se staráme o jedenáct firemních prodejen a jejich zásobování kvalitnímpečivem. Oblast naší působnost je skutečně velká – zásobujeme prakticky celou Vysočinu a naše distribuce pokrývá i Královéhradecko, Pardubicko, Chvaletice a Středočeský kraj.

 

Na jaké druhy pečiva se při výrobě zaměřujete a co patří mezi vaše vyhlášené speciality?
Záběr naší produkce je skutečně široký. V portfoliu našich výrobků narazíte prakticky na všechny druhy běžného pečiva od chleba přes pečivo tradiční až po lahůdky. Souběžně s tím jsme také úspěšně rozjeli výrobu moučných jídel. Do té patří například knedlíky, koláče, buchty, záviny a vaječné těstoviny. Této kategorii výrobků jsme dokonce věnovali speciální webové stránky www.moucnajidla.cz. Pokud se ptáte na naši skutečnou a vyhlášenou specialitu, pak je to bezesporu naše „Jeníkovská houska“, u které dbáme na výjimečnou chuť, lákavý vzhled a dobrou trvanlivost. Jde navíc o pečivo oblíbeného francouzského stylu.

 

Při tak rozsáhlém působení se nevyhnu další otázce, která bude směřovat spíše na obchodní strategii. Vítězí v místním regionu kvalita či cena?
Samozřejmě je to stejné jako ve většině ostatních regionů – rozhoduje především cena, i když je nutno dodat, že punc kvality je ze strany zákazníků vyžadován stále více, což je jistě dobré znamení. V souvislosti s cenami je také u nás velmi podstatný vliv křečovitě sražených cen velkých obchodních řetězců.


To je, bohužel, nejen starý známý a smutný fakt, ale i podnět pro můj další dotaz. Spolupracujete vůbec s některým z těchto řetězců?
Na tento dotaz Vám odpovím prakticky bez váhání, nespolupracujeme. Nezájem nepochází
z naší strany, ale příčinou je spíše nezájem o spolupráci ze strany řetězců provázený výraznou arogancí. Z tohoto důvodu jsme se zaměřili na zásobování vlastních prodejen a obchodů na vesnicích, které svého času v podstatě vymizely. Konkurencí jsou pro nás v dnešní době pouze větší pekárny. V minulosti k ní patřil i řetězec Jednota, se kterým dnes naopak vycházíme velmi dobře, a naše vztahy lze nazvat dobrou spoluprací.


Nyní se vrátím k samému počátku našeho rozhovoru. V úvodu jsme čtenáře informovali o hezkém webu a také o tom, že kromě pekařiny věnujete velkou část své činnosti také marketingu a podpoře prodeje. Můžete nám o tom prosím něco prozradit?
Ano, ostatně nejde o žádné tajemství. Vždy, a v podstatě již od počátku naší činnosti, nám bylo jasné, že k úspěšnému podnikání je marketingová podpora naprosto nezbytná. A naše slova se ostatně vždy potvrdila. Zapracovali jsme na novém logotypu, naši zaměstnanci nosí firemní oblečení, náš vozový park má jednotný vizuální styl. Kapitolu samu o sobě představují již zmíněné dvoje webové stránky. Uvědomujeme si totiž sílu webu jako takového, vždyť za pouhý měsíc se na něm objeví okolo tisíce návštěvníků.

 

To je velmi solidní číslo. Jsou pro Vás ohlasy návštěvníků webu impulzem či inspirací při zavádění nových výrobků na trh?
Jistě. Poptávka ze strany klientů, a to nejen těch, kteří navštíví web, je pro nás velmi podstatná a dá se říci, že reakcí na ni jsou právě naše nové výrobky v nabídce. Dalším zdrojem inspirace jsou i produkty, které se s úspěchem uchytí u našich zahraničních kolegů.

 

Při tak rozsáhlé činnosti, jakou provozujete, je asi hodně těžké sehnat tu správnou partu lidí, která funguje, jak má. Nebo jsou Vaše zkušenosti opačné?
To máte pravdu, ale já mohu za celý náš tým zcela jednotně říci, že jsme za léta spolupráce výborně sehraní. Většinu našich zaměstnanců jsme si také sami zaškolili, takže i po odborné stránce se nesetkáváme s problémy. Máme u nás také zavedený dobře fungující dvousměnný provoz a zaměstnanci mají po každé dvanáctihodinové směně volno.

 

Má poslední otázka bude opět takřka tradiční. Jaké jsou Vaše zkušenosti s výrobky společnosti Lesaffre a jak byste ohodnotil vzájemnou spolupráci?
Na tuto otázku Vám odpovím prakticky bez váhání, vše funguje skvěle. Stejně jako výrobky
Lesaffre tak i vzájemnou spolupráci hodnotíme na výbornou.

 

 

Kontakt:
KEJVAL CZ, s.r.o.
Pod Vyšehradem 272
582 82 Golčův Jeníkov
E-mail: pekarnajenikov@seznam.cz
Web: www.pekarnajenikov.cz