Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách na serveru vlastovicka.cz

Reklama

 

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Pekařina

Zkušenosti uživatelů systému Kastalia

Na naše otázky odpovídal pan Jindřich Skopec, spolumajitel pražského pekařství RACIA a pan Martin Křižák, majitel Pekařství Křižák s.r.o.

1. Jaký je Váš celkový názor na zařízení Kastalia?
2. Jaké jsou podle Vás hlavní přednosti tekutého droždí Kastalia?
3. Doporučili byste nějaká zlepšení zařízení nebo droždí Kastalia do budoucna?

 

  

 

1. JS: Myslím si, že zařízení je to bezvadné, a že se jedná o dobrý nápad. Pro pekaře je to výhodné v tom, že mají vše po ruce, protože když používáte suché droždí, tak se vám válí různě po pekárně a po stolech a lidé ztrácí na výkonu. 1. MK: Kastalia je moderní věc, která svou podstatou zapadá do konceptu vývoje naší společnosti. Je to zařízení, které do firmy přineslo pozitivní změnu. Instalací Kastalie jsme odstranili několik problémů, které nás trápily zejména od doby, kdy se lisované droždí začalo balit do celofánu.

 


2. JS: Droždí jde do těsta při dobré teplotě. Zatím to tu máme rok a nesetkali jsme se s tím, že bychom měli nějaké problémy. Myslím si, že je to právě díky tomu, že droždí je podchlazené na správnou teplotu a začíná pracovat až v těstě, tak, jak to má být. Tohle je obrovská výhoda. Dávkování je přibližně stejné jako u droždí Fala. A cenově to vyjde.
2. MK: Předností je pořádek na pekárně a daleko jednodušší, přesnější a výrazně rychlejší dávkování. Důvodem, proč jsme si nechali toto zařízení nainstalovat, bylo to, že jsme měli problémy s kontaminací  těsta od obalů, do kterých bylo zabaleno původní lisované droždí. Odpadla nám starost s obaly z těchto materiálů. Krabice z Kastalie se dají daleko jednodušeji likvidovat. Výborné také je, že je droždí stále udržováno na požadované teplotě. Není zde přerušen řetězec chlazení. Kastalia nezabírá místo v míchárně a oproti běžnému lisovanému droždí s Kastalií má míchač pracovní stůl vždy uklizený. Tento systém navíc zjednodušuje a především zefektivňuje práci míchače. Produkt je to výborný, jsme s ním spokojeni.

 


3. JS: Lednice samotná je v pořádku. Dávkování je bezva. Možná by stálo za to zpevnit kartony. Již dvakrát se nám stalo, že nám navlhly a pak se úplně rozložily.
3. MK: Jsem přesvědčen, že je vše v pořádku. Jediným handicapem je vyšší cena a vyšší dávkování. Na druhou stranu chápu, že je tím zaplacený kompletní servis, který je nám poskytován.