Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách na serveru vlastovicka.cz

Reklama

 

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Pekařina

Trevírová sila

„VŽDYŤ JE TO JEN OBAL NA MOUKU“, konstatuje investor při volbě typu moučného hospodářství. Ano, má naprostou pravdu. Zajímavá pořizovací cena, stabilní prostředí pro surovinu, bezpečný provoz, to vše jsou atributy dobré investice. Avšak pozor! Když dva dělají totéž…

Řeč je o stále vyhledávanějších uzavřených vacích, dodávaných v základních i atypických řadách. Jejich strukturu tvoří TREVÍROVÉ vlákno na bázi polyesteru, vhodné pro styk s poživatinami. Vaky jsou umístěny do kovových konstrukcí a uchyceny tak, aby po celou dobu jejich životnosti nedocházelo k deformacím. Charakteristika uskladněných surovin je shodná s ocelovými sily: granulát v rozmezí 50 mikronů – 15 mm s vlhkostí max. 15 %. Svou strukturou je utkané plátno jednosměrně prodyšné – struktura vlákna je prodyšná směrem ven, a tím zamezuje tvorbě kondenzátů a plísní, zatímco opačným směrem nepropouští prach.

 

                                                                                     

 

Sila jsou dodávána v objemových řadách 5 – 100 m3, při jejichž projekci je zásadní podmínkou dodržení poměrů délek jednotlivých stran. Tím se zabrání tvorbě převisů a míst, která nejdou kompletně vyprázdnit a díky kterým fermentující mouka infikuje nově příchozí. Dodržením těchto podmínek je docíleno úplného vyprázdnění zásobníku a bezúdržbového provozu.

 

Způsob vyprazdňování je řešen vibračním dnem s vnitřním protikuželem, který zajišťuje chronologický odběr bez promíchání naskladněných šarží. Plnící cesty mohou být opatřeny přetlakovým ventilem CEPATIC pro bezpečný provoz při plnění sila z cisterny. V případě, že je silo dodáno v nevážené podobě, jsou instalovány sondy minima a maxima, napojené na akustické hlášení reagující na odchylky od stanovené hladiny skladové kapacity. Riziko elektrostatických výbojů eliminuje kompletní uzemnění, a to včetně samotného polyesterového vaku.

 

Sila jsou vyráběna v souladu s patentovým vzorem pro systém vetkaných kovových vláken ukončených do jednoho bodu a připojených ke kovové konstrukci sila. Uzemnění a odvedení elektrostatické elektřiny vznikající pohybem suroviny respektuje náročné legislativní a ATEXOVÉ normy. Vnitřní prostory zásobníku neobsahují žádné elektrické komponenty a plnící cesty jsou chráněny kónickými síty zabraňujícími vstupu cizích předmětů.

 

Hlavní výhodou TREVÍROVÝCH sil, v porovnání s ocelovými, je jejich nízká hmotnost, cenová dostupnost a jednoduchost při montáži. Nevýhodou je neměnná skladovací kapacita po celou dobu jejich životnosti. Pokud výrobce zodpovědně garantuje a respektuje legislativní a bezpečnostní normy pro provoz a údržbu zařízení a řídí se heslem, že fyzika není názor, jsou TREVÍROVÁ sila dobrou volbou pro řešení uskladnění a dávkování prvotních surovin. Rozšířena o pneumatickou dopravu mouky a dávkování ostatních surovin do výroby tvoří „dospělý“ a plně automatický celek splňující i ty nejvyšší nároky na moučná hospodářství.

 

www.futurpol.cz