Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách na serveru vlastovicka.cz

Reklama

 

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Pekařina

Lesaffre Polska

V rubrice „Přestavujeme“ vám přinášíme profi ly našich sesterských společností. Minule jsme vás seznámili s naší pobočkou v Maďarsku, v tomto čísle se vydáme na sever od naší republiky, do Polska. Některé produkty, dodávané společností Lesaffre Česko, a.s. na domácí trh, jsou vyráběny naší sesterskou společností Lesaffre Polska. Tímto článkem vás nechceme přesvědčovat o kvalitě droždí vyráběného v Polsku, protože věříme, že kvalita se nedokazuje slovy, ale skutečnou kvalitou a funkčností výrobku. Pokusíme se vám spíše představit naši pobočku a její výrobní závod, přiblížíme vám podmínky, ve kterých se droždí vyrábí, a jak se výrobky dostávají na český trh.

O společnosti

 

Lesaffre Polska S.A. je největším producentem pekařského droždí v Polsku. Sídlo společnosti, a výrobní závod zároveň, se nacházejí ve městě Wołczyn na jihu Polska. Firma má dále pobočky ve Varšavě a ve městě Łódź. Výrobní závod ve Wołczyně je jeden z nejmodernějších ve střední Evropě. Část produkce se vyváží do Lotyšska, Litvy, České republiky a na Slovensko. Společnost Lesaffre vstoupila na polský trh s droždím v roce 1995. Z počátku byly výrobky společnosti na polský trh importovány z Francie a dodávány polským pekařům prostřednictvím distributorů. S výrobou pekařského droždí na polském území začala společnost v roce 1999. Od roku 2002 se společnost jmenovala Lesaffre Bio-corporation Sp. z o.o., ale v roce 2007 svůj název změnila na nynější Lesaffre Polska S.A. V současné době je společnost tvořena závodem na výrobu droždí ve Wołczyně, závodem na výrobu zlepšujících přípravků a pekařských přísad v Łódźi a pekařským centrem ve Varšavě. Je zde zaměstnáno přibližně 300 osob. Mezi aktivity společnosti patří také nepřetržitý vývoj a výzkum v oblasti biotechnologií, jejichž cílem je dosáhnout vysoké kvality a efektivity při výrobě droždí a ostatních surovin, které se používají v pekárenském průmyslu.

 

Výrobní závod ve Wołczyně

 

Jak už bylo výše zmíněno, patří závod ve Wołczyně k největším a nejmodernějším závodům na výrobu droždí ve střední Evropě. V letech 2003 až 2006 došlo k jeho kompletní rekonstrukci. Cílem bylo zvýšit výrobní kapa- citu a dosáhnout vysoké kvality výrobků. Byly implementovány výrobní postupy a standardy společnosti Lesaffre. Výsledkem jsou dodávky kvalitního droždí v různých formách a baleních, a to nejen pro trh domácí, polský, ale také pro trhy zahraniční.

 

Kvalita

 

Čerstvé pekařské droždí vyráběné ve Wołczyně splňuje kvalitativní požadavky polských a zároveň i evropských norem. Společnost Lesaffre Polska S.A. je držitelem certifikace HACCP. Všechny kontroly i fyzikálně-che- mické a bakteriologické analýzy jsou prováděny dle definovaných specifikací HACCP. Kvasinky typu Saccharomyces cerevisiae používané pro výrobu droždí nejsou geneticky modifikované. Kultury kvasinek pocházejí z laboratoří společnosti Lesaffre.

 

Droždí z Polska pro český trh

 

Výrobní závod ve Wołczyně pro- dukuje také několik výrobků pro český trh. Můžeme zmínit např. čerstvé pekařské droždí VIVO a FALA nebo droždí pro domácí použití NOLI. Novinkou wołczyňské výroby je droždí VIVO zelené, které je vhodné pro přípravu těst s vyšším obsahem kyselin, jako jsou těsta pro klasický nebo toastový chléb. Více o této novince se můžete dočíst v rubrice „Droždí“, kde představujeme speciální druhy droždí.