Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách na serveru vlastovicka.cz

Reklama

 

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

Pekařina

Cereální pečivo

Cereálie jsou hlavním zdrojem sacharidů, které představují nejběžnější „palivo“ pro organismua u všech lidských kultur tvoří hlavní složku výživy

Pro sportovce a osoby s velkým fyzickým výdejem mohou představovat nejhojnější složku potravy. Lidé s malým fyzickým výdejem by měli jíst nejvíce zeleniny, protože nepotřebují tolik sacharidového „paliva“ z cereálií.
Cereálie obsahují i značné množství vitamínů, minerálních látek, vlákninu, vitamíny B1, B2, E, draslík, hořčík, železo, vápník, rostlinné bílkoviny a mnoho dalších cenných živin, které jsou důležité pro lidský organismus. Cereálie jsou prospěšné pro naše tělo tím, že podporují trávení a čistí střeva (čistá střeva jsou více odolná před tvorbou rakoviny). Při optimální denní spotřebě, která se pohybuje okolo 30 gramů, cereálie pomáhají snižovat hladinu cukru, cholesterolu a udržovat tělesnou hmotnost. Tím nepřímo chrání srdce a působí preventivně před řadou civilizačních chorob. Cereální výrobky je ideální kombinovat s těmi mléčnými v jakékoliv formě, například s jogurtem nebo mlékem.