Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách na serveru vlastovicka.cz

Reklama

 

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

O nás

Tým Lesaffre Česko obhájil vítězství na Mezinárodním mistrovství pekařů na horských kolech.

„I cesta může být cíl“ – toto heslo přilákalo v sobotu 23. 8. do Leštiny přes 800 cyklistických nadšenců. Již posedmé se tu konal Moravský bikemaraton, jehož součástí je Mezinárodní mistrovství pekařů a cukrářů na horských kolech.

 

Pokořit kopcovitý terén v okolí Leštiny přijelo také přes 70 pekařů a pekařek, kteří změřili své síly celkem v 6 kategoriích (pekaři: junioři, mladší, starší, pekařky: juniorky, mladší, starší). Speciální kategorii tvořily pekařské týmy složené vždy ze 3 závodníků stejného pohlaví.

 

 

I letos se na start postavil pekařský tým společnosti Lesaffre Česko ve složení: Josef Křížek, Zdenek Řehák a Miloslav Smola. Motivace byla velká – obhajoba loňského vítězství, a proto již od startu vyrazili všichni členové týmu s plným nasazením, jak dokazují přiložené fotografi e. S náročným terénem se poprali v nejlepším čase, a tak se v cíli zaslouženě radovali z druhého vítězství za sebou. Na druhém místě dojel pekařský tým Certas CZ a třetí skončily Jizerské pekárny. Uznání a obdiv patří nejen vítězům, ale všem účastníkům tohoto závodu, ať už do cíle dorazili nebo ne. Přece „i cesta může být cíl.“

 

 

Pro všechny závodící pekaře a pekařky bylo po celý den k dispozici Pekařské depo společnosti Lesaffre Česko, kde mohli načerpat své síly v podobě iontových a energetických nápojů. Po závodě již tradičně mohli využít služeb zkušeného maséra, který se staral o regeneraci unavených cyklistů a cyklistek. Obrovský zájem vyvolala také připravená soutěž v šipkách o ceny, pro děti i dospělé. Naše společnost je ráda, že mohla tuto akci podpořit.

 

 

Velké díky patří organizátorům z Cykloklubu Leština, obci Leština a zejména Jiřímu Chlebníčkovi, neúnavnému propagátorovi horské cyklistiky mezi pekaři.

 

 

Bližší informace o závodě, včetně výsledkových listin všech kategorií, naleznete na www.cyklomorava.cz.