Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách na serveru vlastovicka.cz

Reklama

 

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

O nás

Saf-Neva

Minule jsme vás seznámili s naší pobočkou ve Francii vyrábějící sušené droždí. V tomto čísle se vydáme na východ od naší republiky, do Ruska. Sesterská společnost Saf-Neva vyrábí od čerstvého droždí a zlepšujících přípravků až po droždí sušené.

 

První kroky
První spojení společnosti Lesaffre a Ruska představovala příprava speciálního nedrobivého chleba pro francouzsko-ruskou vesmírnou misi „Aragatz“ v roce 1988. Obchodní kontakty se začaly rozvíjet v roce 1991 u příležitosti moskevského veletrhu, na kterém výrobky společnosti Lesaffre (droždí a pekařské zlepšující přípravky) vzbudily značný zájem ruských pekařských odborníků. Již rok poté byla v Rusku založena síť dovozců, kteří dováželi a prodávali výrobky společnosti Lesaffre jak do průmyslových, tak i do řemeslných pekáren. Pro zrychlení dalšího rozvoje otevřela společnost Lesaffre v roce 1995 Kancelář obchodního zastoupení v Petrohradu, jejíž role spočívala v zajištění technologické podpory zákazníkům a dále v přizpůsobení výrobků Lesaffre požadavkům ruského trhu.

 

 

Založení Saf-Neva
Koncem 90. let se společnost Lesaffre rozhodla z důvodu zajištění větší důvěry a lepšího uspokojování potřeb zákazníků, a to jak domácností, tak i řemeslných pekařů a průmyslových pekáren, založit na ruském území fi liálku pod názvem „Saf-Neva“. V roce 1998 se společnosti Lesaffre podařilo získat objekt, ve kterém zahájila výrobu pekařských zlepšujících přípravků a balení malospotřebitelského sušeného droždí.

 

 

Společnost Lesaffre klade velký důraz na co nejlepší uspokojovánípotřeb všech pekařú a proto během dalších let otevřela v Rusku dva závody na výrobu čerstého droždí a to Uzlovaja (2003) a Kurgan (2004).

 

Přímo v Petrohradu pak bylo otevřeno předvádecí pekářske centrum o rozloze 500 m2.