Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách na serveru vlastovicka.cz

Reklama

 

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

O nás

Pohár Louis Lesaffre - vítězem Polsko, čeští pekaři čtvrtí.

Vyrovnaná kvalita soutěžních družstev a vysoká úroveň organizace, tak by se dalo stručně charakterizovat právě skončené středoevropské soutěžní klání národních pekařských družstev Pohár Louis Lesaffre. Vítězem se stalo družstvo polských pekařů. Čeští pekaři skončili čtvrtí.

Ve dnech 16. – 19. 9. 2007 se v Poznani v Polsku uskutečnilo středoevropské výběrové kolo pro postup na Mistrovství světa pekařů 2008 v Paříži. Soutěže se zúčastnily 4 pekařská družstva z Česka, Maďarska, Polska a Slovenska.

 

Vítězem se stalo družstvo pekařů z Polska, druhé místo obsadilo Slovensko, třetí byli maďarští pekaři a čtvrté místo obsadili pekaři z Česka. Na první pohled nelichotivý výsledek pro český team. Jak můžeme tedy hodnotit výsledek českého teamu? Výkony všech čtyř družstev byly nesmírně vyrovnané. Bodový odstup prvního Polska od Česka byl 12 bodů. Ztráta českých pekařů na třetí maďarský team byl pouze 1,44 bodu! Bodové odstupy byly těsné, to však neznamená, že vítězství Polska byla náhoda. Porota hodnotila během soutěže i takové detaily, jako je čistota na pracovišti, spolupráce mezi členy teamu či pracovní rytmus. Pokud chtělo družstvo vyhrát, muselo se soustředit nejen na vlastní pečení, vzhled, chuť, tvar a hmotnost pečiva, ale také na tyto detaily.

 

Český team ve složení Libor JÍRŮ (pekárna Adélka, a.s.), Libor FOR-MAN (pekárna Japek, s.r.o.) a Bohumil KUBÍČEK (pekárna Nopek, a. s.) určitě nezklamal. Kvalita výrobků a práce, kterou předvedli členové teamu, byla vysoká. Pro lepší výsledek je však potřeba ještě delší přípravy a soustředění se na detaily. Ostatní družstva působila velice profesionálně. Teamy byly dobře připraveny a stály za nimi národní pekařské svazy. Za kvalitu hovoří také způsob sestavování národních družstev.


Např. polské družstvo pekařů vzniklo z národních postupových kol, kterých se zúčastnilo na 200 pekařů.

 

Společnost Lesaffre Česko, a.s. se podílela na přípravě a zajištění účasti českého teamu pekařů na soutěži Pohár Louis Lesaffre. Děkujeme zaměstnavatelům, kteří do soutěže své zaměstnance uvolnili, tedy pekárnám ADÉLKA, a.s., JAPEK, s.r.o., NOPEK a.s. a Podnikatelskému svazu pekařů a cukrářů ČR.

 

 

 

Více informací o soutěži na www.coupelouislesaffre.com