Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách na serveru vlastovicka.cz

Reklama

 

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

O nás

Pečeme BIO – pekařské semináře

Že má smysl uvažovat o rozšíření sortimentu o BIO chléb a pečivo jsme vás informovali už v minulém čísle Vlaštovky. Podle průzkumu téměř 1/4 spotřebitelů, kteří nakupují pečivo, má zájem o BIO výrobky a je ochotna si za ně připlatit i vyšší cenu. Další 1/4 dotazovaných uvedla, že zájem o BIO pečivo má, ale pouze v případě, že cena bude totožná s cenou pečiva konvenčního.

Výzkum odhalil potenciál pro výrobcei prodejce pečiva. Společnost Lesaffre Česko, a.s. - dodavatel surovin pro výrobu chleba a pečiva, připravila ve svém Pekařském centru (tzv. Baking centru) v Olomouci semináře na téma „Pečeme BIO“.

 

Co bude jejich obsahem? Jak se na ně přihlásit?
Semináře budou zaměřeny na praktické ukázky a návody zavedení BIO výroby do pekáren, na představení pekařských směsí pro výrobu BIO chleba a pečiva a na návody k jejich propagaci. V neposlední řadě bude představen také legislativní rámec výroby BIO produktů. Na seminář byl pozván také zástupce společnosti PRO-BIO, který pekaře seznámí například s povinnostmi, jež je potřeba dodržet při výrobě chleba a pečiva v BIO kvalitě, nebo za jakých podmínek je možné používat logo BIO atd. Bude prostor pro otázky i diskuzi.

 

Seminář se v olomouckém Pekařském centru uskuteční v těchto termínech:
úterý 8. 4. v 9h
čtvrtek 10. 4. v 9h

 

Přihlásit na seminář se můžete buď telefonicky na čísle 606 717 794 nebo
587 419 320, případně e-mailem na chodurkova@lesaffre.cz.