Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách na serveru vlastovicka.cz

Reklama

 

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

O nás

ČESKÝ MARKETING PŘEDSTAVUJE...

Pochází ze Zlína, vystudovala Univerzitu Palackého v Olomouci, do Lesaffre Česko, respektive do České drožďárenské společnosti, nastoupila na jaře 2002 ještě coby asistentka Jérôma Lebriez pod jménem Marcela Machalíčková. V roce 2008 odešla na mateřskou dovolenou, z které se letos v září vrátila jako Marcela Janková na pozici marketingové pracovničky na zkrácený úvazek.

 

První otázka bude: jaký byl návrat do práce po 6 letech „dovolené“?


MJ: No, rozhodně zajímavý. Rannímu vstávání za zvuku budíku jsem si nějak odvykla, takže nejen mně ale i dětem chvíli trvalo zvyknout si na nový režim a všechno to skloubit. Navíc jsem přešla na marketing, který jsem dříve dělala jen velmi okrajově. Výhodou však bylo, že jsem po celou dobu rodičovské dovolené byla s firmou ve spojení kvůli zástupům za některé kolegyně nebo překladům a korekturám, takže jsem měla možnost „odskočit si“ občas od mateřských povinností a navíc neztratit kontakt s pracovní realitou. Zároveň jsem však ráda, že jsem zůstala doma s dětmi těch skoro 6 let. Ke konci už to byla opravdu dovolená! (smích)

 


Co dnes obnáší marketing v českém Lesaffru?


MJ: Teď zrovna řeším podzimní spotřebitelskou soutěž, marketingový rozpočet na příští rok, vánoční kalendáře a dárky pro naše zákazníky nebo vydání aktuálního čísla Vlaštovičky. Kromě toho postupně dovybavujeme a zkrášlujeme nové prostory Lesaffre Česko.
 

 

Promítá se nějak marketing i do Tvého osobního života?


MJ: O některých pracovních věcech diskutuji i doma s manželem.

 


Co všechno obnáší vydání jednoho čísla Vlaštovičky?


MJ: Veškerý proces začíná schůzkou redakční rady, kde se dohodneme na tématech jednotlivých článků, pak mají pisatelé několik týdnů na napsání svých článků, které průběžně posílají k připomínkování ostatním členům redakční rady. Hotové články se poté posílají k jazykové korektuře našim externím spolupracovnicím. Do toho ještě připravujeme interní a externí inzerci. V každém čísle je také rozhovor s nějakou českou a slovenskou pekárnou, na který je potřeba připravit otázky, domluvit si termín, nahraný rozhovor pak převést z audio záznamu do textové podoby, tu upravit a na závěr s nimi odsouhlasit. Je to hodně o tom najít si mezi běžnými pracovními povinnostmi chvíli času a klidu na psaní, takže se někdy stává, že články píšeme i mimo pracovní dobu, po večerech nebo o víkendech. Ale většinou se nám relativně daří dodržet termín uzávěrky. (smích) Po finálním odsouhlasení se Vlaštovička posílá do tiskárny, která potřebuje tak 14 dnů. Vytištěné časopisy pak předáváme České poště spolu se seznamem adresátů, a ta jednotlivá čísla zabalí a rozešle. Celkem nám jedno číslo zabere tak 3 měsíce práce s tím, že se tomu ale člověk nevěnuje každý den.

 


Ale už dost práce. Jak jsi prožila léto?


MJ: Máme rádi aktivní dovolenou, takže jsme strávili týden v jižních Čechách, kde jsme s sebou měli kola. S dcerami jsem byla na táboře pro rodiče a děti, pro velký úspěch opět v jižních Čechách. No a mezitím jsme trávili volné víkendy různě s kamarády, kteří mají zhruba stejně staré děti jako my…v Beskydech, na Vysočině nebo pod stanem v Orlických horách. Ani si nepamatuji, že bychom měli během prázdnin nějaký volný víkend, kdy bychom zůstali v Olomouci. Vlastně ano, ten poslední srpnový, kdy naše mladší dcera slavila 3 roky.

 


Co plánuješ na podzim?


MJ: Podzim je u nás na cestování už trochu skromnější. Holky jsou od září ve školce, já v práci, takže když už někam cestujeme, tak jen o víkendech. Každopádně v listopadu budeme slavit 6. narozeniny naší starší dcery a vyrazíme někam na prodloužený víkend. Nic dalšího zatím neplánujeme, ono to v pravý čas přijde určitě samo.
 

 

A když zrovna nepracuješ?


MJ: Třetím rokem cvičím čchi-kung, což je něco mezi jógou a taichi. Taky jsem si oblíbila taneční kurzy, takže plánuji zase se do nějakého zapsat. No a zbytek volného času trávím samozřejmě pohromadě s dětmi a manželem, takže mám o zábavu postaráno. Pokud je čas, tak si otevřu i knížku. Momentálně jsem expert na dětskou literaturu (smích).

 


Když opomeneme dětskou literaturu - co bys nám doporučila ke čtení na blížící se zimní večery?


MJ: Román Zvuk slunečních hodin od české autorky Hany Andronikové nebo Pí a jeho život od kanadského spisovatele Yanna Martela.
 

 

Děkuji za inspirativní rozhovor nabitý nejenom pracovními informacemi a přeji spoustu (dalších) kreativních nápadů!


 

text: Michala Šoferová

foto: Marcela