Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách na serveru vlastovicka.cz

Reklama

 

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

O nás

Bio semináře byly úspěšné

V minulém čísle Vlaštovky jsme vás zvali na pekařské semináře zaměřené na problematiku bio, které se uskutečnily 8. a 10. dubna v Pekařském centru společnosti Lesaffre Česko v Olomouci. Během dvou dní jsme přivítali okolo 40 účastníků z více jak 15 pekáren.

Hlavní náplní seminářů byla prezentace Ing. Trávníčka, odborníka na bio problematiku, jejíž téma znělo: „Zpracování biopotravin“ s následnou ochutnávkou pečiva z pekařských bio směsí, nabízených společností Lesaffre Česko.


Z prezentace si všichni účastníci, kromě materiálů obsahujících důležité informace ohledně výroby a zpracování biopotravin, odnesli i cenné informace o požadavcích a podmínkách nutných pro zavedení výroby bio pečiva. V neposlední řadě se účastníci mohli dozvědět jak a kým budou kontrolováni pokud se pro bio pečivo rozhodnou a také informace o platné legislativě v této oblasti.

 

Bio semináře měly přiblížit pekařům tento nastupující trend z odborného hlediska, pomoci jim při získávání potřebných informací a ulehčit rozhodování, zda péct či nepéct bio.

 

Další důležité informace o problematice biopotravin a ekologického zemědělství naleznete na internetových stránkách společnosti PRO–BIO, www.pro–bio.cz