Menu

Novinky online

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis


Mám záujem dostávať e-mailom správy o novinkách zo serveru vlastovicka.cz

Reklama

Vlastovicka.cz - pecenie, pekarstvo, pecivo, pekari, casopis

O nás

Deštivé Mezinárodní mistrovství pekařů a cukrářů na horských kolech

Již po osmé si v Leštině koncem srpna dali sraz vyznavači horských kol. A jak se již stalo zvykem, nechyběli mezi nimi pekaři a pekařky všech věkových kategorií. Tentokrát na mezinárodní mistrovství dorazilo přes 60 závodníků a své zástupce zde měla také Slovenská republika.

Samozřejmostí se rovněž stalo Pekařské depo společnosti Lesaffre Česko a.s., které i pro letošní ročník připravilo útočiště závodícím pekařům a pekařkám. V něm mohli načerpat síly, před i po závodě, v podobě iontových nápojů. Tradicí se stala i přítomnost zkušeného maséra, u kterého unavení závodníci zregenerovali své svaly.A pro soutěživé typy byly připraveny šipky o zajímavé ceny.

 

 

Až do brzkých odpoledních hodin panovalo slunné a chvílemi až dusné počasí. Kolem 15. hodiny se však přihnala bouřka, která zahnala závodníky v cíli pod slunečníky a do všech krytých prostor. Bohužel v tu dobu byla ještě část závodníků na trati, která se změnila v bahnitý a blátivý terén. Těm patří velký obdiv za to, že i přes velkou nepřízeň počasí dokázali závod dokončit. Podle pořadatelů se déšť moravskému bikemaratonu vyhýbal celých sedm let od jeho založení. Doufejme, že daň v podobě vytrvalého deště a bouřky je již splacena, a v příštích ročnících čeká všechny závodníky i jejich fanoušky jen příznivé počasí.

 

 

V tomto ročníku bohužel společnost Lesaffre Česko, a.s. nenasadila svůj tým, který dvakrát za sebou zvítězil v kategorii pekařských týmů, a umožnila tak ostatním, aby se porvali o prvenství. Nakonec se to podařilo silně obsazenému týmu Carla. Na druhém místě skončil pekařský tým společnosti Certas a třetí byli závodníci týmu United bakeries 1.

 

 

Modro-oranžové barvy Lesaffre hájil v závodě jednotlivců Zdenek Řehák, který v kategorii pekař mladší na 50 km obsadil 12. místo. Zdenku, gratulujeme!

 

 

Děkujeme všem pořadatelům, zvláště pak Cykloklubu Morava, obci Leština a Jurovi Chlebníčkovi, za pořadatelsky perfektně zvládnutý závod.

 

V příštím ročníku Mezinárodního mistrovství pekařů a cukrářů na horských kolech se těšíme na setkání v Pekařském depu společnosti Lesaffre Česko.